Meerderheid van wetenschappers: geen consensus over opwarming PDF Print E-mail
Geschreven door Jeroen Devenijn   
donderdag, 30 augustus 2007 21:35

Zoals al maandenlang verkondigd op deze nieuwssite: de opwarmingstheorie met de mens als hoofdverantwoordelijke is zeer onwaarschijnlijk. Dat blijkt uit een vergelijking van 528 'peer reviewed' wetenschappelijke papers, geschreven tussen 2004 en 2007.

Resultaten:

7%: expliciete onderschrijving van de consensus zoals gesteld door het IPCC

38%: impliciete onderschrijving van de consensus zoals gesteld door het IPCC

48%: neutraal wat betreft de invloed van de mens op de opwarming van de aarde

6%: weigeren de consensus zoals gesteld door het IPCC te aanvaarden

Bron: http://infowars.net/articles/august2007/300807Warming.htm

 

 

We worden belogen door het IPCC en door groot-elektriciteit-verbruiker Al (de) Gore.

Enkele feiten op een rijtje:

IPCC in 1995: "Geen van de geciteerde onderzoeken bewijst dat we waargenomen klimaatveranderingen aan toename van broeikasgassen kunnen toeschrijven"

IPCC in 2007: "Het is zeer waarschijnlijk dat de onmiskenbare opwarming van de aarde wordt veroorzaakt door menselijke activiteiten. Met 'zeer waarschijnlijk' bedoelt het panel dat met een zekerheid van meer dan 90 procent de mens verantwoordelijk is voor het broeikaseffect de laatste vijftig jaar."

IPCC in 1995 <-> IPCC in 2007

Huh?

Wist u dat het IPCC een politieke denktank is met een agenda en geen onafhankelijk wetenschappelijk onderzoeksorgaan?

De waarheid is dat de inleiding en conclusie van het IPCC rapport compleet geschreven werd door politici onder mandaat van de Verenigde Naties, de inbreng van wetenschappers is minimaal. Bovendien werden alle door wetenschappers geschreven stukken aangepast om aan te sluiten bij de door de politiek bepaalde conclusie.

Bron:

http://www.sepp.org/Archive/controv/ipcccont/Item05.htm
http://www.klimaatnieuws.nl/200702/ipcc_rapport_2007_conclusies.php

 


Een ander voorbeeldje: Luc Debontridder van het KMI zorgde onlangs voor alweer tegenstrijdigheden.

juli 2007: "Alleen kan het (menselijke inbreng) onmogelijk de doorslaggevende rol zijn die er nu van wordt gemaakt"

<->

1 aug 2007: "Voor het overige sluit het KMI zich aan bij de conclusies van het IPCC"

 

Ik las het artikel in Het Laatste Nieuws 'KMI veegt gevaar CO2 van tafel'. Na een rechtzetting door Debontridder veranderde de redactie de kop naar 'CO2 is niet de grote boosdoener bij opwarming van de aarde'. Laten we even de citaten van Luc Debontridder in detail bekijken.

Dat koolstofdioxide (CO2) wel degelijk een rol speelt bij de opwarming van de
Aarde wordt niet betwist. "Alleen kan het onmogelijk de doorslaggevende rol zijn die er nu van wordt gemaakt", zegt klimatoloog Luc Debontridder.

"Waterdamp is het belangrijkste broeikasgas. Dat is verantwoordelijk voor ruim 75
procent van het broeikaseffect. Dat zijn louter wetenschappelijke feiten, maar door de film van Al Gore is de invloed van CO2 zo gehypet dat niemand die feiten nog in rekening neemt. Alles wordt eenzijdig aan CO2 toegeschreven. Terwijl de hele reeks warme winters die we de laatste jaren hebben gehad, simpelweg een gevolg zijn van de Noord-Atlantische schommeling. Dat heeft nu echt eens niets met CO2 te maken."

Na publicatie van dit krantenartikel verklaarde Debontridder dat zijn woorden verkeerd geïnterpreteerd werden door Het Laatste Nieuws. Hij verklaarde later dit:

"De menselijke activiteit op aarde is een belangrijke reden voor de stijging van de broeikasgassen en dus ook voor de opwarming van de aarde", zegt Debontridder.

"Voor het overige sluit het KMI zich aan bij de conclusies van het IPCC."
(Ik merk op hoe Debontridder eerder verwees naar de rol van waterdamp. Waterdamp wordt overigens compleet genegeerd door het IPCC, kritische denkers die het IPCC rapport uitgespit hebben gaven al eerder de kritiek dat het nogal bedenkelijk is om waterdamp niet als een belangrijke veroorzaker van de opwarming te vermelden. Waterdamp is tenslotte een broeikasgas. Schattingen over het aandeel van waterdamp in de opwarming varieëren, de meeste bronnen gaan uit van 90% tot 95% contributie aan het opwarmen van onze planeet)

Debontridder zijn woorden kon u lezen tussen aanhalingstekens.
Zeer bedenkelijk, als je het mij vraagt, deze 'rechtzetting'.

 

Meer informatie:

Nederlandse TV brengt tegengeluid Al Gore

Documentaire verplettert theorie Al Gore

Convenient Deceit of Inconvenient Truth?

Global warming propaganda!



 

Laatst aangepast op donderdag, 20 september 2007 15:14
 
 

Het Echte Nieuws